Düden Şelalesi

, , , ,

Ömer Abalı tarafından gönderilen bu fotoğraf 3.018 kez görüntülendi.

7 Responses to Düden Şelalesi

 1. sedat015 03 Kasım 2010 at 23:39 #

  Çok güzel olmuş Ömer Bey, 10 numara tebrikler…

 2. Ömer Abalı 06 Ekim 2010 at 15:37 #

  Sevgili OrpHeus, fotoğraf gerçek animasyon değil. Suyun şeklinin animasyonu ya da çizimi andırmasının sebebi, fotoğrafın uzun pozlama yöntemiyle çekilmiş olmasıdır. Deklanşöre bastığın anda makine içindeki perde hızlı bir şekilde açılıp kapanır ve arada gecen süredeki her şey fotoğrafa aktarılır. Ancak manuel olarak bu süreyi düşük bir hıza ayarlarsan fotoğrafta sabit duran her şey net, akışkan ya da hareketli olan nesneler ise flu çıkar. Eğer bu nesne su ise gördüğün üzere tüle benzer bir etki yaratır fotoğrafta ki bu genellikle çok tercih edilen bir yöntemdir.

 3. OrpHeus 06 Ekim 2010 at 01:45 #

  Hocam..! Şimdi bu animasyon mu gerçek mi ayırt edemedim :S Ama yine de süper 10 numara..

 4. Boray Biçer 02 Ekim 2010 at 03:05 #

  Uzun pozlama benim de çok sevdiğim tekniklerden birisidir. Bir şelalede, özellikle Düden gibi bir doğa harikasında yarattığı olağanüstü etkiyi göstermesi açısından çok güzel bir fotoğraf olmuş. Tebrik ederim.

  • Ömer Abalı 04 Ekim 2010 at 22:17 #

   Teşekkür ederim Boray bey.Siteye yükledikten sonra farkettim renklerde büyük sapmalar var. nedeni ne olabilir acaba diğer sitelerde böyle bir problem yaşamadım

   • Boray Biçer 04 Ekim 2010 at 23:56 #

    Ömer Bey dosya boyutlarında küçültme yaparken renk düzeninde farklılık gerçekleşmiş olabilir mi? Boyut değişikliği yapmadan bana gönderirseniz yardımcı olabilirim. Birbirinden güzel fotoğraflarınızla kulübümüze verdiğiniz destekten dolayı özellikle teşekkür ederim.

    • Ömer Abalı 06 Ekim 2010 at 13:10 #

     hocam deneyeceğim gerçi photoshopda resize yapıyorum ama belki bir şey gözümden kaçıyordur. Ben teşekkür ederim benim için zevk böyle bir organizasyon fikri ayrıca çok hoş. Ben ilköğretim okulunda görev yapıyorum fotoğrafçılık kulübü rehber öğretmeniyim geçen yıldan beri aklımda olan bir fikri, hayata geçmiş halini görünce daha cok heyecanlandım. Kolları sıvadım 🙂 Sizleri de haberdar ederim ve beklerim.

Bir cevap yazın